Jak radzić sobie ze strachem o swoje zdrowie?

Dzień dobry, mam 20 lat i w 2015r dostałem zaburzeń lękowych o ile doszedłem do stopnia gdzie już mnie nie męczyły i odstawiłem leki ok. 8-9 miesięcy temu to przyszła jesień i zacząłem się czuć gorzej no ale ok taka pora roku.2 dni temu byłem na pobraniu krwi do badań i po wyjściu z przychodni prawie zemdlałem, pomogło mi to że szybko usiadłem na ławce z głową nisko.I teraz od tego dnia boje się panicznie o zdrowie. Nie wiem czy to przejdzie i tego się boje.Wcześniej radziłem sobie bardzo dobrze

2 dni to bardzo krótko, więc trudno ocenić, czy lęk będzie się utrzymywał. Podejrzewam, że jest to chwilowa reakcja na trudną sytuację i wkrótce wszystko powinno wrócić do normy.

Witam, proszę porozmawiać o swoich obawach z lekarzem aby zastanowić się nad dalszą formą pomocy. Warto porozmawiać również z psychologiem.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl