Panika i strach oraz izolacja od ludzi u 28-latki

Wszystko biore do siebie, kazde slowo najmniejsze sprawia mi bol, przez co jestem rozwalona psychicznie, dziennie placze I uzalam sie nad soba, zanikla mi potrzeba smiania sie , chodze wystraszona, kazdy smiech innych ludzi na zewnatrz wzmaga panike, zdziwienie, strach. Sama obecnosc sasiadow wywoluje we mnie wewnetrzna agresje, smutek. w momencie gdy kogos widze jakby moj mozg sie wylaczal I nie panuje nad tym co mowie, tzn mowie glownie na swoj temat ze mam problem z wyslawianiem, I unikam.

Jeśli objawy, które Pani opisuje powodują cierpienie i nie jest Pani w stanie poradzić sobie z nimi samodzielnie, zalecam wizytę u lekarza psychiatry, psychologa lub psychoterapeuty. Dobrze jest także zastanowić się czy są w Pani otoczeniu osoby, u których może szukać wsparcia (rodzina, przyjaciele) i korzystać z niego. Pozdrawiam!

Żeby móc Pani pomóc, najpierw potrzeba określić, na czym polega Pani trudność i jaka jest jej przyczyna. To możliwe jest na w oparciu o kilka wstępnych rozmów tzw. konsultacji z psychiatrą i psychologiem/ psychoterapeutą. Na tej podstawie możliwe jest zaplanowanie pomocy dla Pani (lekarz psychiatra określi też, czy potrzebna i zalecana jest w Pani przypadku farmakoterapia). Psycholog/psychoterapeuta ustali wspólnie z Panią ramy i zasady pomocy, spotkań, podczas których będzie mogła Pani starać się zrozumieć i uporządkować swoje emocje oraz wypracować sposoby na radzenie sobie z trudnymi dla Pani odczuciami.