Zapytaj lekarza

7 4 0 , 3 2 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Palenie w ciąży - świadomy wybór

W czasie ciąży środki ziołowe są najbezpieczniejsze dla płodu. Warto jednak skonsultować ich stosowanie (nawet melisy) z lekarzem, aby nie przesadzić z ilością wypijanych herbatek. Ponadto, w skład niektórych tabletek mogą wchodzić zioła których stosowanie we wczesnych okresach ciąży nie jest zalecane, dlatego należy zachować ostrożność.

0

Witam.
Odnośnie leków, ziół i innych specyfików stosowanych w ciąży należy pytać lekarza, część bowiem można zażywać bez zagrożenia dla zdrowia, a inne są zdecydowanie przeciwwskazane.
Jednak skoro wspomina Pani o trudnościach, których objawy należą do kategorii psychologicznych warto byłoby zasięgnąć opinii u psychologa, psychoterapeuty bądź psychiatry odnośnie możliwych przyczyn i sposobów pomocy. Jeżeli jest Pani w ciąży i odczuwa napięcie na tyle silne by potrzebować wspomagać się ziołami czy lekami należałoby próbować postawić właściwą diagnozę dlaczego tak się dzieje i próbować leczyć np psychoterapią, która w ciąży z całą pewnością nie jest przeciwwskazana, a noże pomóc.
Pozdrawiam.

Justyna Dziwólska - Adamus

www.psychoterapia.lublin.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy