Witam!
Opisane przez Panią spożywanie ziołowych herbatek zdecydowanie nie ma negatywnego wpływu na stan Pani zdrowia. Nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju.
Witam serdecznie!
Najlepszą metodą nawodnienia naszego organizmu jest picie wody mineralnej niegazowanej. Dorosły człowiek każdego dnia z potem, moczem, kałem, wydychanym powietrzem wydala z siebie około 2,5 litra płynów. 1,5 litra- 2 litry tyle powinniśmy wypijać codziennie wody mineralnej niegazowanej by nie doprowadzić do odwodnienia organizmu. Woda przegotowana z kranu nie zawiera minerałów, więc pita w dużych ilościach wypłukuje je z naszego organizmu. Ziołowe herbaty nie zaszkodzą na pewno jeśli będą pite w rozsądnych ilościach np. 2 kubki na dzień przy zachowaniu odpowiedniej ilości wypijanej wody mineralnej.
Pozdrawiam,
Kłósek Patrycja
dietetyk kliniczny
witam,
zioła ze względu na zawarte w nich min: flawonodiy, furanokumaryny, alaloidy, terpenty , glikozydy mogą wpływać np na zmniejszenie działania przyjmowanych przez Panią leków, mogą także wchodzi w interreakcje między sobą. Dziurawiec wykazuje działanie przeciw zapalne, żółciopędnie, poprawia trawienie, pobudza odnowę tkanki nerwowej- ale w trakcie stosowania dziurawca nie powinniśmy przebywać na słońcu, unikać należy opalania ponieważ może dojść do zaczerwienienia skóry/oparzeń. Dziurawca nie powinny stosować osoby z uszkodzeniami wątroby i nerek. Dziurawiec zaburza działanie leków min przeciwzakrzepwych, przeciw depresyjnych czy antykoncepcyjnych. Mięta działa rozkurczowo, uspokajająco , napotnie jednak może nasilać uczucie zgagi, nieprzyjemne jest nie zalecane dla pacjentów z chorobą refluksową, mięta to także zioło , które zmniejsza laktację- wydzielanie mleka u matek karmiących. Melisa wykazuje właściwości uspokajające, poprawiające trawienie. Melisa pita w dawce 1 kubka dziennie to dawka bezpieczna , nie ma ryzyka przedawkowania. Niektóre osoby mają uczulenie na olejek melisowy objawia się to pokrzywką, świądem i obrzękiem.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Jakie herbaty ziołowe mogą zastąpić herbatę? – odpowiada Mgr Joanna Wardenga
- Jak pić herbatki ziołowe? – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Picie ziół a stosowanie tabletek antykoncepcyjnych – odpowiada Lek. Jacek Ławnicki
- Problemy ze zdrowiem przy piciu dużej ilości herbat ziołowych – odpowiada Ewa Kozłowska
- Czy herbaty ziołowe mogą obniżać skuteczność tabletki? – odpowiada Redakcja abcZdrowie
- Jak długo można pić herbaty ziołowe? – odpowiada mgr Joanna Arciszewska
- Czy maści zawierające kwas hialuronowy mogą obniżać skuteczność tabletek antykoncepcyjnych? – odpowiada Redakcja abcZdrowie
- Jakie konsekwencje picia czarnej herbaty? – odpowiada mgr inż. Katarzyna Krupińska
- Czy w ciąży można stosować tabletki ziołowe? – odpowiada Mgr Mateusz Dobosz
- Czy herbaty tego rodzaju nawadniają organizm? – odpowiada Mgr Monika Wrzos
artykuły
Znany z leczniczych właściwości, ale może zaszkodzić. "Osłabia działanie wielu leków"
Mogłoby się wydawać, że ziołowe herbatki można pić
Zioła w ciąży - dozwolone, niedozwolone
Zioła w ciąży mogą pomóc w zwalczaniu wielu nieprz
Ziołowe antydepresanty
Żeń-szeń oraz dziurawiec zwyczajny wykazują szereg