Problemy ze zdrowiem przy piciu dużej ilości herbat ziołowych

Witam. Na codzień pije rożnego rodzaju herbatki ziolowe( rumianek, pokrzywa, lipa, bez, zielona i czerwona herbata). Czy możliwe jet nadużywanie tych ziół? Wykazują one działanie moczopedne, czy moge miec przez to problemy ze zdrowiem?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Odwodnienie organizmu jest niepożądane, wpływa to m.inn. na zagęszczenie tresci w pęcherzyku żółciowym ( powstają kamienie) jak również na maź stawową.
Proszę zbadać stan nawodnienia w pobliskim gabinecie dietetycznym.
Pozdrawiam