Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 3 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak zmniejszyć ilość wody w organizmie?

Od kilku miesięcy odchudzam się z Naturhaus wszystko ładnie tylko cały czas mam wodę zatrzymana w organizmie i to duży namiar a pije dziennie 1.5 L wody do tego zielone herbatki i specyfiki Naturhaus. Kiedyś piłam tylko szklankę wody na dzień także nie wiem co jest powodem. Mam siedzący tryb pracy ruchu może faktycznie też dużo nie mam.
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Dieta odchudzająca dla cukrzyka

Czy osoba cierpiąca na cukrzycę może być na diecie odchudzającej? Dowiedz się tego z naszego filmiku. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta - diabetologa prof. Władysława Kornafela.

Nadmiar wody w organizmie moze być spowodowany błędami żywieniowymi które wynikają z nieprawidlowej diety. Żywienie oraz sumplementacja proponowane w naturehouse u wielu pacjentów jest niedostosowane do schorzen i indywidualnych potrzeb pacjenta.
Sugeruje również konsultacje z lekarzem pierwszego kontaktu który skieruje pana na badania.

Pozdrawiam
Dietetyk Marianna Hall
Centrum Dietetyki Nutrado

Dietetyk kliniczny dzieci i dorosłych. Założycielka Centrum Dietetyki Nutrado.
0

Przede wszystkim sugeruję wizytę u endokrynologa w celu diagnostyki tarczycy oraz sprawdzenie Pani jadłospisu pod kątem produktów, na które może mieć Pani nadwrażliwość. Może to objawiać się zatrzymywaniem wody. Pozdrawiam i życzę zdrowia.

0

Pomocna powinna być odpowiednia dieta oraz aktywność fizyczna. Nie ma lepszej recepty na poprawę krążenia niż właśnie aktywność fizyczna. Codziennie przeznaczaj minimum pół godziny na ruch – nie muszą to być specjalne ćwiczenia, wystarczy dłuższy spacer. Podczas pracy przy biurku rób sobie częste przerwy na rozprostowanie nóg.

Pozdrawiam serdecznie,
Paulina Roziewska
http://dietetyka-medyczna.pl/

0

Witam Panią,
Również zalecam picie dużej ilości czystej wody ok 1,5-2l/dzień. Jest to bardzo ważne, aby odpowiednio nawodnić organizm. Pewne ilości płynów organizm wytwarza sam z trawienia produktów spożywczych, jednak te ilości są zbyt małe i organizm płynów domaga się od nas. Jeżeli pijemy zbyt mało to organizm zaczyna robić zapasy, rezerwę i wodę zatrzymuje. Tak najprościej to wytłumaczyć. Zatrzymane płyny metaboliczne powodują, że puchniemy, czujemy obrzęki nóg, rąk czy twarzy a waga rośnie.
Zatrzymanie wody w organizmie powoduje również kawa(kofeina), czarna herbata(teina), sól i alkohol. Dodatkowo zalecam picie ziół typu: pokrzywa, koper włoski, rumianek, mięta itp które oczyszczą Pani organizm. Rano na czczo (o ile nie podrażnia to Pani przewodu pokarmowego) warto wypić szklankę wody z sokiem z cytryny, ponieważ działa detoksykująco i poprawia przemianę materii.
Ważne jest również aby w Pani codziennym jadłospisie była zdrowa żywność, jak najmniej przetworzona. Proszę wybierać produkty naturalne o jak najkrótszym składzie.
Codzienna dieta powinna być zbilansowana i dostarczać wszystkich składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania prawidłowo dobraną dietą zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy