Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 8 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy można stosować slód jęczmienny w ciąży?

Witam mam pytanie w sprawie zażywania słodu jeczmiennego w syropie bądź saszetek femaltiker. Jestem w 37 tyg ciazy za tydzień mam planowaną cesarke że względu na problemy z ciśnieniem. Obawiam się że nie będę miała pokarmu odrazu po porodzie a nie chciałabym odrazu karmić sztucznym mlekiem. Stąd pytanie czy można stosować slod jeczmienny jeszcze w ciąży i czy pomoże to na laktacje?
KOBIETA, 29 LAT 4 miesiące temu

Prawidłowy przyrost masy ciała w ciąży

Ciąża to czas, kiedy u kobiety w krótkim czasie przybywa sporo kilogramów. Jest to oczywiście naturalny proces. Kiedy jednak tycie w ciąży staje się niebezpieczne?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

nie ma potrzeby stosowania preparatów zawierających słód jęczmienny (typu Femaltiker) jeszcze podczas ciąży, ponieważ stosuje się je doraźnie – czyli np. na kilka godzin przed karmieniem (najwcześniej zaleca się rozpoczęcie zażywania preparatu dwie doby po porodzie). Zachęcam do lektury artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/co-o-karmieniu-piersia-przyszla-mama-wiedziec-powinna.

Na proces rozkręcania laktacji cesarskie cięcie faktycznie może mieć negatywny wpływ, natomiast nie jest to regułą. Zdarza się, że kobiety po cesarskim cięciu dużo później doświadczają nawału i częściej borykają się z kryzysem laktacyjnym, ale można temu przeciwdziałać od razu po narodzinach dziecka. Proszę zapoznać się z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/kryzys-laktacyjny.

Kluczem do sukcesu jest częste przystawianie dziecka do piersi – istotne są pierwsze doby, kiedy warto właściwie nieustannie zachęcać dziecko do ssania piersi, nawet jeżeli będzie to oznaczało wybudzanie dziecka, a ssanie początkowo nie będzie efektywne. Może Pani wówczas wspomagać produkcję pokarmu Femaltikerem, a dodatkowo stymulować wydzielanie prolaktyny przez używanie laktatora.

Zachęcam do lektury także tego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/laktacja-odruchy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy