Problemy ze ssaniem piersi bez nakładki

Dziewięcio tygodniowe dziecko nie chce ssać piersi bez nakladki. Do tej pory bez problemu najadalo sie a od dwóch tygodni wciąż płacze i po każdym karmieniu dopija jeszcze mieszankę z butelki raz jest to 40 ml raz 120ml i zasypia. Czy mam za mało pokarmu? Jak temu zaradzić?

Lek. Tomasz Budlewski

Możliwe, że tak, sprawdzała Pani laktatorem czy ma Pani pokarm? Poza tym rozumie że do tej pory karmiła Pani z nakładką na brodawkach ( z powodu bólu??), a teraz nie i bez nich dziecko nie je? Może to jest przyczyną... Nie potrafi ssać bez nich. Proszę skontaktować się z doradcą laktacyjnym lub jeśli nie ma Pani w pobliżu poradni laktacyjnej to z położną.