Nerwowość przy karmieniu piersią

Witam . Mam problem z moim 4 tyg synkiem otóż od urodzenia karmię go piersią lecz od 2 dni Piotrek przy piersi mocno macha nóżkami i za chwilę wypluwa pierś po czym za chwile znów ja chwyta denerwuje się i nie wiem dlaczego. Przy tym zaraz i ja się denerwuje wiec od wczoraj karmię go mlekiem modyfikowanym i z butelki je grzecznie, na dodatek widzę po jego zachowaniu ze chce pierś dałam mu i znowu to samo, chce karmić go piersią ale noe wiem

Lek. Marta Gryszkiewicz

Może dziecko ma problemy ze złapaniem brodawki?Można zakupić specjalne silikonowe nakładki, które ułatwiają ssanie. Warto także pomyśleć o odciąganiu własnego mleka i podawaniu go dziecku przez butelkę. Niech Pani tak łatwo nie rezygnuje z karmienia własnym mlekiem. Człowiek jest z natury leniwy. Jak się chłopak naje mleka modyfikowanego, to pójdzie spać i już mu się nie będzie chciało ssać piersi. A brak ssania, to brak stymulacji - bardzo łatwo stracić pokarm w ten sposób, zwłaszcza, że jeszcze jest Pani w okresie połogu, więc laktacja jest nie do końca unormowana.
Może Pani także skorzystać z porady laktacyjnej położnej laktacyjnej w przychodni, do której Pani należy.
Powodzenia.