Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 5 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Chusta lekarska - opatrunek klatki piersiowej

Chusta lekarska może zostać użyta do wykonywania opatrunków. Ekspert - lek. Łukasz Dubielecki wyjaśnia, jak opatrzyć klatkę piersiową za pomocy trójkątnej chusty.

Składnik leku Fromilid czyli klarytromycyna przenika do mleka matki i chociaż wydaje się nie powodować działań ubocznych u niemowląt, ze względu na niewystarczające dowody w czasie jego stosowania zaleca się odstawić karmienie piersią i odciągać pokarm, a po zaprzestaniu stosowania powrócić do karmienia.

Specjalista w dziedzinie chorób wewnętrznych oraz endokrynologii. Naukowo i zawodowo ukierunkowany na problemy diagnozowania i leczenia chorób układu kostnego, w tym rzadkich chorób kości. Współzałożyciel Polskiej Fundacji Osteoporozy
0

Dzień dobry,

Fromilid, czyli klarytromycyna przenika do pokarmu kobiecego . Dlatego należy zachować ostrożność w okresie karmienia piersią. W okresie antybiotykoterpii sugerowałbym włączenie preparatów mleka modyfikowanego lub zwiększenie ich udziału w karmieniu Malucha.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy