Karmienie dziecka piersią i dokarmianie mlekiem modyfikowanym

Witam.Karmię dziecko od urodzenia piersią i dokarmiam raz lub dwa na dobę mlekiem modyfikowanym z butelki( poród przez cięcie ces.).Mam pokarm, ale mało( odciągam przez kilka godzin ok.80ml), nie miałam nawału,piję herbatkę laktacyjną.Mimo, ze maluch dobrze przybiera na wadze- w ciągu miesiąca 700g nie wiem, czy mam go nadal dokarmiać, czy zdać się tylko na piers.Boję się, że będzie głodny.Dodam, że przy piersi zasypia po ok 5 minutach,co też mnie niepokoi, ze sie nie najada. Prosze o poradę.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli dziecko prawidłowo przybiera na wadze to nie ma konieczności zmiany harmonogramu karmienia. W razie wątpliwości proszę udać się z dzieckiem do lekarza.