Brak pokarmu w jednej piersi

Pokarm przestał lecieć z jednej piersi. Pierś jest twarda. Dziecko ma 3 miesiące a do tej pory nie było żadnych problemów z karmieniem pokarmu było dużo

Prawdopodobnie doszło do zastoju pokarmu. Przed karmieniem proponuję przyłożyć ciepły okład do piersi (lub umyć pierść pod ciepłym prysznicem) to powinno ułatwić wypływ pokarmu. Można spróbować też po ciepłym okładzie odciągnąć pokarm laktatorem, jeżeli dziecko nie chce ssać tej piersi. W razie braku poprawy proponuję zgłosić się do lekarza lub położnej.

Pozdrawiam
http://www.poradnikdlarodzica.blogspot.com