Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 9 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy olejek z wiesiołka pomaga w zachodzeniu w ciążę?

Od 2 miesięcy biorę olejek z wiesiołka. Odstawiam gdy widzę dużą ilość śluzu. Czy olejek z wiesiołka pomaga w zachodzeniu w ciążę??
KOBIETA, 32 LAT 4 miesiące temu

Wyznaczanie daty porodu

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

olejek z wiesiołka ma wiele cennych właściwości i faktycznie badania wskazują, że może wpływać korzystnie na kobiecą płodność. Wynika to przede wszystkim z potencjału regulowania gospodarki hormonalnej (dlatego zazwyczaj stosowany jest w łagodzeniu dolegliwości związanych z PMS). Zachęcam do lektury naszych artykułów: https://portal.abczdrowie.pl/wiesiolek oraz https://parenting.pl/olej-z-wiesiolka.

Stosowanie regularne (przez minimum 2-3 miesiące) olejku z wiesiołka ma poprawiać jakość i ilość śluzu płodnego, którego rolą jest transportowanie plemników do komórki jajowej. Można więc powiedzieć, że wpływa na ułatwienie zapłodnienia, oczywiście pod warunkiem, że kobieta starająca się o dziecko nie ma poważnych problemów zdrowotnych, skutkujących niepłodnością lub bezpłodnością.

Być może zainteresuje Panią również ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/przyczyny-nieplodnosci.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy