Czy można w ciąży stosować wiesiołek?
Witam, Byłam u lekarza i polecił mi olej z wiesiołka. Może być w tabletkach. Jestem w 36tc. Więc kupiłam w aptece suplement firmy dr. Max. Zaniepokoiło mnie, że na opakowaniu jest napisane, że nie kobiety w ciąży nie mogą stosować. Dlaczego? Czy ten lek posiada "coś więcej" coś co może zaszkodzić, czy bardziej chodzi 9 to że w 1 i 2 trymestrze nie można stosować. Wiele kobiet stosuje olejek z wiesiołka i jest wszystko ok, dlaczego na tym opakowaniu jest tak napisane. Nie wiem czy brać...

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
najczęściej spotykane wskazują na bardzo pozytywny wpływ olejku z wiesiołka na kobiecy organizm, szczególnie w trzecim trymestrze ciąży. Zawiera on substancje odżywcze w postaci nienasyconych kwasów tłuszczowych, kwasu oleinowego, linolowego, a także witaminy F oraz magnezu, co pozytywnie wpływa na funkcjonowanie różnych układów. Jednak na ulotce preparatu można także spotkać informację, że istnieje przeciwwskazanie do stosowania w ciąży i w czasie karmienia piersią, gdyż olej z wiesiołka działa rozrzedzająco na krew, co może być niebezpieczne szczególnie w okresie okołoporodowym. Warto byłoby decyzję o zastosowaniu preparatu raz jeszcze skonsultować z lekarzem
Zachęcam także do lektury naszych artykułów:
https://portal.abczdrowie.pl/wiesiolek
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-olejek-z-wiesiolka-pomaga-w-zachodzeniu-w-ciaze
https://portal.abczdrowie.pl/suplementy-w-ciazy