Czy można w ciąży stosować wiesiołek?

Witam, Byłam u lekarza i polecił mi olej z wiesiołka. Może być w tabletkach. Jestem w 36tc. Więc kupiłam w aptece suplement firmy dr. Max. Zaniepokoiło mnie, że na opakowaniu jest napisane, że nie kobiety w ciąży nie mogą stosować. Dlaczego? Czy ten lek posiada "coś więcej" coś co może zaszkodzić, czy bardziej chodzi 9 to że w 1 i 2 trymestrze nie można stosować. Wiele kobiet stosuje olejek z wiesiołka i jest wszystko ok, dlaczego na tym opakowaniu jest tak napisane. Nie wiem czy brać...

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

najczęściej spotykane wskazują na bardzo pozytywny wpływ olejku z wiesiołka na kobiecy organizm, szczególnie w trzecim trymestrze ciąży. Zawiera on substancje odżywcze w postaci nienasyconych kwasów tłuszczowych, kwasu oleinowego, linolowego, a także witaminy F oraz magnezu, co pozytywnie wpływa na funkcjonowanie różnych układów. Jednak na ulotce preparatu można także spotkać informację, że istnieje przeciwwskazanie do stosowania w ciąży i w czasie karmienia piersią, gdyż olej z wiesiołka działa rozrzedzająco na krew, co może być niebezpieczne szczególnie w okresie okołoporodowym. Warto byłoby decyzję o zastosowaniu preparatu raz jeszcze skonsultować z lekarzem

Zachęcam także do lektury naszych artykułów:

https://portal.abczdrowie.pl/wiesiolek

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-olejek-z-wiesiolka-pomaga-w-zachodzeniu-w-ciaze

https://portal.abczdrowie.pl/suplementy-w-ciazy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.