Czy mogę zmienić lek w 11 miesiącu ciąży?

Witam, jestem w 11 tyg ciąży, dziś skończyłam opakowanie feminion 1 i mogę pytanie czy mogę zacząć brać od jutra femibion 2 który już w domu mam? Czy lepiej dokupić femibion 1 na te 1,5 tygodnia do 3 tyg?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

ciąża to szczególny stan organizmu, w którym równie ważna jest dbałość o zdrowie i kondycję mamy, jak i maleństwa. Stąd należy pamiętać, jak ważne są witaminy dla kobiet w ciąży. W I trymestrze bardzo ważna jest dbałość o właściwą suplementację kwasu foliowego, cynku i wapnia. Kwas foliowy to witamina z grupy B, która jest niezbędna do wzrostu i podziału komórek. Przyjmowanie kwasu foliowego w pierwszych 3 miesiącach ciąży zapobiega takim defektom u dziecka, jak rozszczep kręgosłupa. Jeśli przyszła mama nie dostarcza swojemu organizmowi wystarczającej ilości witamin i minerałów z diety, powinna zdecydować się na suplementy diety w ciąży. Pani sięgnęła po Femibion 1, który ma skład odpowiedni dla pierwszego trymestru. Femibion 2 został wyprodukowany z myślą o drugim trymestrze i ma dostarczać starannie dobranych składników odżywczych, które jako uzupełnienie zróżnicowanej diety będą wspierały mamę do dnia porodu. Preparat zawiera zarówno kwas foliowy jak i aktywną postać L-metylofolian wapnia, dostarczając organizmowi szczególnego połączenia tych dwóch źródeł folianów, niezbędną na kolejnym etapie rozwoju malucha. Wydaje się, że jeśli ma Pani możliwość, zasadne byłoby dokupienie brakującego opakowania Femibion 1, ale nie jest to konieczne. Letnia pora sprzyja korzystaniu z wielu sezonowych wartościowych odżywczo produktów. Warto wzbogacić swój jadłospis o różne warzywa i owoce i tak wyposażyć organizm w wartościowe składniki. Może pomocna będzie treść artykułów poniżej. Życzymy zdrowia!

https://parenting.pl/czym-uzupelniac-diete-w-1-trymestrze-ciazy-suplementy-diety-w-ciazy

https://parenting.pl/witaminy-w-ciazy

https://parenting.pl/czym-uzupelniac-diete-w-2-trymestrze-ciazy-suplementy-diety-w-ciazy

https://portal.abczdrowie.pl/suplementy-w-ciazy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.