Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 9 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy można stosować olejek z kasztanowca w ciąży?

Dzień dobry. Jestem w ciąży 2 miesiąc, mam żylaki. Czy w tym stanie można stosować olejek z kasztanowca (naturalny olejek pozyskiwany z maceracji kwiatów kasztanowca w oleju słonecznikowym)? Czy ten olejek mogę stosować na tak wczesnym etapie ciąży? Dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 35 LAT 5 miesięcy temu

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

tak, wyciągi z kasztanowca mogą być stosowane w ciąży już od samego początku – proszę pamiętać, że wraz z biegiem ciąży problem z żylakami będzie miał tendencję do nasilania się. Rosnąca macica, a także większa objętość krwi w organizmie mogą wpływać negatywnie na stan żył. Dlatego warto pomyśleć o profilaktyce już teraz – poza używaniem olejku z kasztanowca należy zadbać o odpowiednią dietę i ilość dostarczanej organizmowi wody. Szczególnie cenna jest także witamina C, która wpływa pozytywnie na uelastycznienie i uszczelnienie żył. Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/czy-wyciag-z-kasztanowca-pomaga.

O leczeniu żylaków w ciąży może Pani przeczytać także w tym miejscu: https://portal.abczdrowie.pl/leczenie-zylakow-w-czasie-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy