Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 5 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mogę stosować w ciąży żel, który zawiera w składzie alkohol?

Dzień dobry, Lekarz zalecił mi w ciąży stosowanie żelu z kasztanowca na nogi, poprzednie opakowania żelu nie miały w składzie alkoholu, niestety będąc ostatnio w aptece kupiłam żel z kasztanowca tylko innej formy, która zawiera w składzie alkohol. Czy mogę stosować żel, który zawiera w składzie alkohol? Bardzo proszę o pomoc.
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Wstyd nie zapytać - ciąża bez opryszczki

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,
stosowanie jakiegokolwiek preparatu leczniczego w ciąży należy skonsultować najpierw z lekarzem lub farmaceutą, ostatecznie istotne informacje znajdują się także w ulotce informacyjnej leku. Trudno ocenić, jakie stężenie alkoholu znajduje się w preparacie i czy jest on bezpieczny dla kobiet w ciąży.
Jeśli obrzęki nóg są szczególnie dokuczliwe proszę pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu oraz, szczególnie istotnym w ciąży, odpoczynku. O tej dolegliwości oraz innych, typowych dla ciąży, przeczyta Pani tutaj: https://portal.abczdrowie.pl/dolegliwosci-w-ciazy oraz tu: https://portal.abczdrowie.pl/puchniecie-nog-przyczyny-dolegliwosci-leczenie.
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy