Czy mogę stosować Benzacne na trądzik pleców?

Dzień dobry mam trądzik pospolity na plecach bardzo intensywny dermatolog zapisał mi qcera krem na trądzik ale nie mogę nigdzie dostać kupiłem Benzacne 100 mg/g żel czy mogę go stosować na plecy na trądzik raz dziennie cienką warstwę

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Benzacne to żel stosowany podczas leczenia różnych postaci trądziku pospolitego. Mimo, że najczęściej używa się go miejscowo na zmienioną chorobowo skórę twarzy, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby użyć go także na szyję, dekolt czy plecy. Osoby dorosłe oraz dzieci powyżej 12. roku życia mogą stosować go raz bądź dwa razy na dobę.

Benzacne nie jest jednak odpowiednikiem kremu, który dermatolog Panu zapisał. Krem na trądzik Qcera zawiera kwas azelainowy oraz kwas pirogronowy, natomiast substancją czynną żelu Benzacne jest nadtlenek benzoilu. Mimo, że oba preparaty stosuje się podczas leczenia trądziku, to ich działanie nie jest takie same.

Charakterystyka żelu Benzacne znajduje się pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/benzacne-charakterystyka-wskazania-i-przeciwwskazania-stosowanie-skutki-uboczne. Być może znajdzie Pan tam istotne dla Pana informacje.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.