Czy po zakończeniu leczenia nadtlenkiem benzolitu, skutki uboczne są odwracalne?

Przypadkowo przeczytałam, że nadtlenek benzoilu generuje produkcję dużej ilości wolnych rodników. Długotrwałe stosowanie nadtlenku benzoilu obniża poziom witaminy E i C w skórze, uwrażliwia ją i doprowadza do foto starzenia się skóry. W wieku 20- 25 lat stosowałam benzacne 5 lub 10%, w ulotce nie było tych informacji. Ja mam skórę tłustą, mieszaną. Benzacne stosowałam na całą twarz, nie pamiętam jak długo. Czy po zakończeniu leczenia ww skutki uboczne były/ są odwracalne, jak można to sprawdzić?

Lek. Tomasz Budlewski

A jakie obecnie są objawy? Sadze ze konieczna jest ocena w bezpośrednim badaniu przez lekarza dermatologa