Skutki uboczne leczenia izotretynoiną

Mam pytanie odnośnie jednego ze skutków ubocznych leczenia izotretynoiną. Jednym ze skutków ubocznych może być wypadanie włosów podczas kuracji, bądź po jej zakończeniu. Chciałabym się dowiedzieć, jaki jest powód wypadania włosów. Tzn. czy jest związana z hiperwitaminozą witaminy A, wypłukiwaniem się z organizmu jakiś składników w skutek przyjmowania dużej ilości tej witaminy, czy może ma to jakiś związek z gruczołami łonowymi na głowie itp. W jaki sposób można temu zapobiegać lub leczyć?

Lek. Tomasz Budlewski

Przyczyn moze być wiele i nie sadze aby była określona konkretna przyczyna. Proponuje kierować sie ząleceniami lekarza prowadzacego leczenie.