Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 0 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy można żel DUAC stosować przez dłuższy czas niż 12 tygodni?

Skutki uboczne żelu DUAC i czas trwania kuracji. Lekarz dermatolog przepisał mi żel DUAC. Kuracja przynosi świetne efekty, pory oczyściły się i zwęziły. Na ulotce leku napisane jest, że kuracja powinna trwać 12 tygodni. Jednak od lekarza uzyskałam informację, że mogę go stosować przez bardzo długi czas, o ile jest taka potrzeba. Nadto w internecie spotkałam się z opinią, że nadtlenek benzoilu (składnik żelu) – uwalnia wolne rodniki, które podobnie jak np. promieniowanie UVA powodują szybsze starzenie się naszej skóry. W związku z tym mam pytanie czy informacja ta jest prawdziwa? I drugie moje pytanie - czy można żel DUAC stosować przez dłuższy czas niż 12 tygodni?
KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu

Łysienie kobiet

Nadmierna utrata włosów coraz częściej dotyka także kobiety. U jej podłoża mogą leżeć przewlekłe choroby ogólnoustrojowe, ale także zaburzenia hormonalne. Warto dowiedzieć się wiecęj o tej przypadłości. Dr Tomasz Wasyłyszyn opowiada o występowaniu łysienia u kobiet.

Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania

Może Pani stosować ten żel dłużej niż 12 tygodni, jeżeli Pani lekarz tak Pani zalecił. "Działanie postarzające" tego żelu jest minimalne, nie ma Pani powodu do obaw. Pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy