Czy mogę stosować żel Duac?

Stosuje żel duac od kilku miesięcy. Bardzo mi pomógł. Od czasu do czas pojawia sie jakąś krosta ale to tyle. Na przebarwienia po trądziku polecono mi krem z the ordinary z witaminą C. Czy mogę stosować go podczas gdy dalej będę używać żelu?

Dzień dobry,

Proszę skonsultować to z lekarzem który prowadzi Pani terapię. Stężenie witaminy C w produkcie the ordinary to 30%.- jest to wysokie stężenie. Zdarza się, że witamina C w kosmetykach może prowadzić do wrażliwości skóry, czasem alergii, a żel duac jest antybiotykiem po którym skóra może się łuszczyć i przesuszać. Zazwyczaj nie łączy się tego typu preparatów. Przy antybiotykach na trądzik należy skórę nawilżać lekkimi preparatami. Firma the ordinary zwraca uwagę na to że skóra po zabiegu może szczypać lub być zaczerwieniona ze względu na dużą dawkę witaminy C .