Zaczerwienienie i pieczenie po stosowaniu żelu Duac

od tygodnia stosuje żel Duac na twarz oraz plecy i dekold,aczkolwiek na twarzy pojawiło się spore zaczerwienienia i uczucie swedzenia i pieczenia. co robić w tej sytuacji?

To dość częsta reakcja po zastosowanym leku. Zrobić kilka dni przerwy, tylko natłuszczając skórę kremem łagodzącym, balsamem. Po czym ponownie użyć Duacu jednorazowo, obserwując skórę. Jezeli nie wraca podraznienie stosować początkowo co 2 dzień, potem codziennie. Pozdrawiam. A Siedlewicz