Stosowanie kremu Qcera z kwasem pirogronowym i azelainowym do twarzy w ciąży

Witam, czy w ciąży (2 trymestr) mogę stosować do twarzy krem Qcera z kwasem pirogronowym 5% i azelainowym 5%, łagodzącym objawy trądziku? Jest to zwykły krem, bez recepty ale słyszałam, że w ciąży nie stosuje się leczenia dermatologicznego. Czy stosowanie tego kremu można traktować jako leczenie dermatologiczne, czy raczej pielęgnację cery? A jeśli nie mogę go stosować, to czy miejscowo mogę używać Sudacremu na zmiany skórne na twarzy i przemywać je octem jabłkowym? Dziękuję.

Należy unikać stosowania leków i preparatów zawierających kwas azelainowy czy pirogronowy zarówno w czasie ciąży jak i w okresie karmienia piersią. Co do pielęgnacji skóry trądzikowej w ciąży zalecam konsultację, na której będzei można dobrać odpowiedni rodzaj leczenia, w zależności od stopnia nasilenia zmian, który będzie bezpieczny dla Pani i dziecka.