Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 2 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Stosowanie kremu Qcera z kwasem pirogronowym i azelainowym do twarzy w ciąży

Witam, czy w ciąży (2 trymestr) mogę stosować do twarzy krem Qcera z kwasem pirogronowym 5% i azelainowym 5%, łagodzącym objawy trądziku? Jest to zwykły krem, bez recepty ale słyszałam, że w ciąży nie stosuje się leczenia dermatologicznego. Czy stosowanie tego kremu można traktować jako leczenie dermatologiczne, czy raczej pielęgnację cery? A jeśli nie mogę go stosować, to czy miejscowo mogę używać Sudacremu na zmiany skórne na twarzy i przemywać je octem jabłkowym? Dziękuję.
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Objawy trądziku pospolitego

Trądzik pospolity to zmora wielu nastolatków. Objawia się nieestetycznymi krostkami, które w dużej ilości pojawiają się na twarzy. Obejrzyj nasz film i dowiedz się, jak jeszcze objawia się trądzik.

Należy unikać stosowania leków i preparatów zawierających kwas azelainowy czy pirogronowy zarówno w czasie ciąży jak i w okresie karmienia piersią. Co do pielęgnacji skóry trądzikowej w ciąży zalecam konsultację, na której będzei można dobrać odpowiedni rodzaj leczenia, w zależności od stopnia nasilenia zmian, który będzie bezpieczny dla Pani i dziecka.

0

Witam w ciąży może Pani stosować maści przepisane przez dermatologa i peelingi medyczne, te preparaty nie przenikają do krwioobiegu.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy