Co stosować na białe pryszczyki na twarzy w ciąży?

Małe białe pryszczyki na całej brodzie, trochę na nosie i policzkach. Dodam że jestem w 23tyg ciąży. Okropnie ziemista cera, przy tym bardziej tłusta niż zwykle. Jak sobie z tym radzić?

Witam - z pewnością wykonując systematycznie peelingi kwasowe - niska zawartosć kwasów AHA a w szczególności azelainowego. Może Pani także smarować miejsca poddatne na stany zapalne kremem Skinoren. Oczywiście przeczyta Pani w internecie, że ZABIEGÓW kwasowych nie powinno się przeprowadzać w ciąży lecz są to informacje nadwyraz sprzeczne z prawdą. Składniki te nie przenikają do krwioobiegu i nie mogą zaszkodzić płodowi. Wykonując peelingi systematycznie poprawi się Pani także koloryt skóry. W gabinecie może Pani z powodzeniem wykonywać zabiegi z kwasem argininowym/azelainowym w połączeniu z aplikacją aktywnej vit c. Takowe zabiegi proponuje marka Sesderma. Będzie się Pani cieszyła piękną skórą:)

Z pozdrowieniami