Stosowanie kwasu migdałowego w pierwszych tygodniach ciąży

Planuję zajść w ciążę, jednak obawiam się problemów z cerą, które miałam kiedyś po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych i tym razem chcę im zapobiec. Chodzę do dermatologa na pilingi lekarskie i chciałabym się dowiedzieć, czy np. kwas migdałowy może stanowić jakieś zagrożenie dla ciąży, jeśli jest stosowany w pierwszych jej dniach, zanim jeszcze kobieta zorientuje się, że zaszła w ciążę?

Witam. Kwas migdałowy wykazuje działanie miejscowe w obrębie skóry twarzy w związku z czym nie stanowi zagrożenia nawet dla wczesnej ciąży.