Krem z kwasem salicylowym a możliwość zastosowania kremu z nadtlenkiem benzoilu

Stosuję krem normalizujący na dzień który w składzie ma kwas salicylowy. Czy na ten krem po upływie np 30-60 min mogę nałożyć punktowo krem z nadtlenkiem benzoilu na krosty trądzikowe? Zakupiłem również krem zawierający kwas azelinowy i chciałbym zacząć go używac ze względu na właściwości wybielające przebarwienia jednak nie wiem w jaki sposób włączyć go do mojej pielęgnacji twarzy?

Witam Pana,

Proponuję krem z kwasem azelainowym stosować na dzień.
Na noc krem z kwasem salicylowym.
Jeśli występują zmiany grudkowo- krostkowe proszę punktowo używać nadtlenku benzoilu na NOC.
Proszę pamiętać również aby używać podczas lata kremów z filtrem.:-)

Pozdrawiam

Dzień dobry,

Na dzień najlepiej stosować krem, który w swoim składzie zawiera również filtr. Proszę ponownie zapoznać się z opisem zakupionych produktów i stosować je zgodnie z zaleceniami producenta.
Zachęcam też, by nie mieszać kremów z różnych firm. Najlepiej stosować wszystkie produkty do pielęgnacji twarzy z jednej linii, ponieważ ich składy się uzupełniają.
Ponadto jeśli ma Pan problem z doborem odpowiednich kosmetyków warto udać się na konsultację z kosmetologiem, który po analizie twarzy z pewnością Panu pomoże.

Pozdrawiam
Abigail Laskowska