Krem redukujący zmiany trądzikowe oraz przebarwienia z kwasem pirogronowym i azelainowym 5 %

Witam, od kilku tygodni według zaleceń dermatologa, stosuję krem redukujący zmiany trądzikowe oraz przebarwienia z kwasem pirogronowym i azelainowym 5 %. Moje pytanie brzmi, z racji tego ze zbliza sie lato czy należy ograniczyć stosowanie kremu lub całkiem zaprzestać? jesli tak to po jakim czasie mogę się swobodnie opalac czy to na solarium czy na słoncu?

Dzień dobry Pani,

ze względu na zbliżający się sezon letni należy bezwzględnie pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej SPF 50+ ze względu na prowadzone leczenie. Ponadto można ograniczyć stosowanie kremów z kwasami do pory nocnej. Opalanie najlepiej rozpocząć nie wcześniej niż 1 miesiąc po zakończeniu leczenia dermatologicznego.

Pozdrawiam,
ES