Jak poradzić sobie z tą nerwowością i zmęczeniem?

dzien dobry od jakiegos czasu jestem strasznie nerwowa , draznią mnie nawet male błache sytuacje gdzie podnoszę ton a czasem wybucham krzykiem, juz mnie powoli samą to męczy , nie wiem jak to kontrolować , czy sa jakieś ziołowe leki bym na począteki mogła zacząc stosować co by mnie wyciszyły i pozwoliły reagować mniej nerwowo. problemów z zasypianiem nie mam wręcz odwrotnie czesto jestem zmeczona i nie moge sie wyspac ranna poudka jest cieżka proszę o jakąś radę

Redakcja abcZdrowie

Witam,

naszym zdaniem najlepszym sposobem na poprawę Pani stanu psychicznego jest wizyta u psychologa bądź psychoterapeuty. Ziołowe leki mogą delikatnie Panią wyciszyć, ale nie zniwelują problemu, z którego wynika drażliwość, nerwowość i senność.

Trudności emocjonalne będą bowiem wpływały na każdy obszar Pani życia i dopóki nie nauczy się Pani kontrolować i rozumieć własnych emocji, nie pozbędzie się Pani problemu.

Specjalista podczas wizyt pokaże Pani mechanizm działania emocji oraz nauczy Panią, jak sobie z nimi radzić. Być może ma Pani nieprzepracowane trudności lub blokady, które skutkują takim samopoczuciem. Warto dać sobie pomóc i żyć spokojnie, bez niepotrzebnych nerwów. Trzymamy za Panią kciuki!

Temat ten został poruszony w ciekawym artykule, który ukazał się w naszym serwisie pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/emocje.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.