Co robić z tą nerwowością w ciąży?

Witam, jestem w 20 tc bliźniaczej . Jestem bardzo nerwowa wszystko mnie wkurza, kłócę się z narzeczonym, krzyczę. Dzieje się tak mniej więcej raz, dwa razy w tygodniu. Czasem są to dwa dni pod rząd. Później płaczę bo zdaje sobie sprawę, że nie powinnam, nie dość, że ranić jego to jeszcze takich emocji dostarczać moim dzieciom. Bardzo się boję czy to się nie odbije negatywnie na nich. Proszę o poradę.

Wahania nastroju i impulsywność mogą towarzyszyć kobietom w ciąży, a wpływ na to mają zarówno czynniki biologiczne, jak psychologiczne. Warto rozważyć konsultację z psychologiem, aby pomóc Pani zrozumieć własne emocje oraz dostarczyć technik, dzięki którym łatwiej będzie Pani kontrolować stany emocjonalne i (w ramach profilaktyki) zadbać o higienę psychiczną.

Witam, proszę skorzystać z pomocy psychologicznej. Warto porozmawiać o tym co powoduje że pojawia się u Pani nerwowość i jak w związku z tym sobie poradzić. Proszę wprowadzić metody skupiające się na obniżaniu poziomu stresu. Można skorzystać z technik relaksacyjnych, np. trening Jacobsona lub Schulza, nagrania dostępne na Youtube.

Pozdrawiam

Dorota Nowacka