Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 5 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Badania krwi - cholesterol

Cholesterol jest niezbędny w organizmie człowieka. Występują jego dwie odmiany ? dobra i zła. Sprawdź normy dotyczące wyników badań obydwu odmian cholesterolu, a także czym grozi jego nadmiar i niedomiar.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufaniaWitam,

najważniejszym czynnikiem, mającym realny wpływ na obniżenie poziomu cholesterolu, jest dieta – uboga w tłuszcze trans, tłuszcze zwierzęce, a obfitująca w tłuszcze nienasycone pochodzenia roślinnego (oliwa z oliwek, awokado, oleje z pierwszego tłoczenia).

Więcej informacji na temat roli diety pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/jak-obnizyc-poziom-cholesterolu oraz w tym miejscu: https://zywienie.abczdrowie.pl/naturalne-sposoby-na-obnizenie-cholesterolu.

Poza tym istnieje szereg ziół i wyciągów roślinnych, które mają dobroczynne działanie na profil lipidowy organizmu ludzkiego. Wśród nich warto wymienić czosnek oraz imbir, które warto dodawać do potraw jak najczęściej. Poza tym w aptece może Pani dostać wyciąg z ziela karczocha zwyczajnego, kozieradkę i ostropest plamisty. Warto je włączyć do codziennej suplementacji. Dostępne są w formie tabletek, kapsułek lub saszetek do zaparzania.

O tych roślinach i ziołach przeczyta Pani w naszym artykule, zachęcam do zapoznania się z nim: https://zywienie.abczdrowie.pl/obniz-swoj-cholesterol-za-pomoca-ziol.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy