Leczenie trądziku

Trądzik atakuje nie tylko osoby w wieku dojrzewania. Często starsze osoby muszą się z nim zmagać przez długi czas. Obejrzyj film i dowiedz się, jak radzić sobie z trądzikiem.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

w trakcie kuracji lekiem przeciwtrądzikowym Izotek można pić zioła, takie jak pokrzywa czy skrzyp.

Nasi eksperci jednak podchodzą do tego tematu dosyć sceptycznie i zastanawiają się nad tym, w jakim celu stosuje się ziołolecznictwo podczas przyjmowania leku Izotek. Świadczą o tym wypowiedzi udzielone pod bardzo podobnym pytaniem, które znajdzie Pan pod poniższym linkiem: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-pic-herbate-ze-skrzypu-polnego-podczas-kuracji-izotekiem.

Najlepiej więc skupić się na terapii z zastosowaniem leku Izotek, stosując się do wszelkich zaleceń pochodzących od dermatologa, który ten lek przepisał. Proszę również pamiętać, że podczas kuracji Izotekiem ważna jest dieta. Lek ten rozpuszcza się w tłuszczach, dlatego należy przyjmować go wraz z posiłkiem zawierającym tłuszcz, co zwiększy wchłanialność. W czasie kuracji nie jest wskazane spożywanie alkoholu. Należy także unikać suplementów i produktów zawierających witaminę A. Więcej na ten temat pod linkiem: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jaka-dieta-podczas-stosowania-izotek.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty