Jak zwalczyć lęk przed wychodzeniem z domu?

Witam, Boje sie wychodzic z domu do tego stopnia ze stracilem prace, mam straszne dziury w pamieci. Jesli zycie mozna porownac do serialu to mam odczucie ze brak niektorych odcinkow. Ojciec katowal nas i matke doprowadzil do skraknej nerwicy a u mnie doszla jeszcze padaczka ktora lecze od 20 lat. Obecnie jest strasznie czasami nie potrafie wyjsc po zakupy a jeszcze na dodatek wroce z niczym bo ze stresu zapomne po co szlem. Co mam z tym robic???

Dzień Dobry Panu,

Z Pana opisu wnioskuję, że jest Panu potrzebna pomoc specjalistyczna.
Proszę nie zwlekać i sięgnąć po pomoc do Poradni zdrowia psychicznego, w ramach NFZ-tu lub prywatnie.

Z przesłaniem tego, czego Pan najbardziej potrzebuje,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
nieprzyjemne objawy, które Pan wymienił mogą należeć do grupy zaburzeń lękowych. Lęk przed wychodzeniem z domu czy podróżą jest typowy dla agorafobii. Zaburzenie to charakteryzuje się silnym napięciem, a niekiedy lękiem, który pojawia się w sytuacji konieczności opuszczenia domu, mieszkania czy innego miejsca, w którym osoba czuje się bezpiecznie. Zachęcam do rozmowy z psychoterapeutą/psychiatrą Taka osoba może Pana uspokoić, wesprzeć, ukierunkować proces terapeutyczny.
Powodzenia:)