Zasłabnięcia i lęk przed wychodzeniem z domu

Witam .moj problem polega na tym ze niewiem gdzie sie udac jak sobie pomoc...zaczelo sie od zaslabniecia jednego potem drugie itd a badania wszystko ok wyszlo, potem zaczelam sie bac wychodzic jak juz to tylko z kims i z dnia na dzien coraz gorzej ..na dzien dzisiejszy siedze w domu bo w nim czuje sie najbezpieczniej ,nigdzie nie wychodze a jezeli musze to tylko pare krokow i patrze w dol nie na na ludzi ..pomocy

Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Należy podjąć leczenie - psychoterapeutyczne i psychiatryczne. Część specjalistów, w szczególnych sytuacjach, oferuje także możliwość wizyt domowych.

Pozdrawiam!

Witam,
Z Pani opisu wnioskuję, że problemem jest agorafobia. Agorafobia to nie tylko lęk przed otwarta przestrzenią, ale lęk przed przebywaniem w miejscach, z których ucieczka może być trudna lub zawstydzająca lub w których niemożliwe może być uzyskanie szybkiej pomocy.
Osoby z agorafobią najczęściej boją się:
• podróżowania środkami publicznego transportu
• przebywania na otwartych przestrzeniach, takich jak parkingi, mosty, place
• przebywania w zamkniętych miejscach, takich jak sklepy, teatry, kina
• stania w kolejce lub przebywania w tłumie
• przebywania poza domem samemu
• Agorafobia często rozwija się jako konsekwencja napadów paniki, czyli silnych lęków niezwiązanych z realnym zagrożeniem. Napad paniki zaczyna się nagle, szybko narasta i trwa od kilku minut do dwóch godzi. Jednymi z objawów napadów paniki jest poczucie zasłabnięcia, duszność, przyspieszone bicie serca.
• Jak sobie pomóc? Poszukac pomocy w psychoterapeuty poznawczo-behawioralnego -
Badania empiryczne potwierdzają skuteczność terapii poznawczo-behawioralnej w leczeniu zaburzeń lękowych i depresyjnych.
Poniżej link jak znaleźć dobrego terapeutę.
https://martadziekanowska.wordpress.com/2014/09/29/76/
Pozdrawiam,
Marta Dziekanowska
http://integral.com.pl/

Dzień dobry, zachęcam w pierwszej kolejności do wizyty u lekarza psychiatry. Zaproponuje od dalsze kroki postępowania prawdopodobnie przyjęcie leków oraz rozpoczęcie psychoterapii. Pozdrawiam.

Dzień dobry,
lęk i jego unikanie mają niestety tendencje do generalizowania się i z czasem coraz więcej miejsc czy sytuacji wywołuje takie reakcje - i tylko dom staje się "wystarczająco bezpieczny". Istnieje duże ryzyko, że bez pomocy psychoterapeutycznej pani stan się utrzyma lub nawet pogłębi. Najlepszą metodą pomocy w takich przypadkach jest psychoterapia. Leki stosowane są doraźnie, jako ewentualne wsparcie. Proszę odwiedzić mojego bloga: http://poznacsiebie.pl/blog . Znajdzie tam pani artykuły o zaburzeniach nerwicowych (lękowych), a także o terapii poznawczo-behawioralnej, która jest najlepiej przebadaną i najskuteczniejszą metodą pracy z zaburzeniami lękowymi. Sugeruję poszukanie terapeuty wyspecjalizowanego w tej szkole psychoterapeutycznej.

Pozdrawiam
-Bartosz Piasecki