Płytki oddech i lęk przed wychodzeniem z domu

Płytki oddech, lęk przed wychodzeniem z domu, zawroty głowy i ataki paniki... Co to takiego? Jak z tym walczyć? Proszę o pomoc...

Wygląda jak zespół lęku panicznego. Jest to zaburzenie na tle nerwowym, które z powodzeniem leczy się podczas psychoterapii. Polecam terapię Poznawczo-behawioralną, gdyż w tym nurcie szybko i efektywnie można pozbyć się problemów lękowych. Pozdrawiam

Witam
z opisu Pani objawów wynika, że jest to zaburzenie z grupy nerwic a dokładniej zespół lęku napadowego (inaczej określany, lękiem panicznym). Zaś jeśli objawy pojawiają się głównie w kontekście kontaktów społecznych, przebywania w miejscach publicznych, dolegliwości te mogą mieć charakter zaburzeń fobicznych a dokładniej fobii społecznej.

Zalecam kontakt z psychologiem bądź psychiatrą w celu dokonania dokładnej diagnozy i dostosowania formy terapii

Pozdrawiam
Radek Szafrański
Psycholog, Psychoterapeuta
Zapraszam do odwiedzenia mojej strony na facebooku:
https://www.facebook.com/MmaTerapia

Witam,
opisywane przez Panią objawy mogą być związane z zespołem lęku panicznego. Niemniej proszę pamiętać, że jest to jedynie wstępne wskazanie, portal internetowy ma bowiem liczne ograniczenia i nie pozwala na stawianie dokładnych diagnoz. Z tego względu zachęcam Panią do skonsultowania się z psychiatrą, który będzie mógł postawić stosowne rozpoznanie. A następnie rozważenie z nim możliwych sposobów leczenia -farmakoterapia lub psychoterapia. Doświadczane przez Panią trudności powinny ustąpić dzięki podjętemu leczeniu.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

Proponuję udać się na konsultację do psychiatry. Specjalista po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego będzie mógł postawić diagnozę i dobrać odpowiednie postępowanie. Oceni też nasilenie objawów i zdecyduje, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie.

Witam
Zaburzenia lękowe, w tym ataki paniki,
nie tylko dezorganizują życie ale też przynoszą
poczucie niepewności i zagubienia, ograniczają
niezależność, hamują aktywność społeczną
i utrudniają normalne funkcjonowanie
w społeczeństwie, zabierając tym samym
całą radość życia.
Zaburzeniom lękowym często towarzyszy
rozdrażnienie, napięcie psychiczne, znaczne
obniżenie nastroju, nieumiejętność odpoczywania…
Mogą też pojawić się problemy zdrowotne.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy
choroby, ale również dociera się do przyczyny
problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
W szczególnych przypadkach możliwe są
konsultacje online, np. za pośrednictwem
komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie