Niemożność wyrażenia swojego zdania w towarzystwie

Witam serdecznie. Długo się upierałem przed skorzystaniem z pomocy psychologa. To z lęku, po prostu... Jednak widzę, jak wszystko mi się w życiu komplikuje przez to, czego doświadczyłem w przeszłości, ta niemożność wyrażenia swojego zdania, w odpowiedzi ludzie się wówczas śmieją...Drżący głos, kiedy przyjdzie mi zawalczyć o swoje w pracy...Czy wspólnie z psychologiem da się mnie jeszcze postawić na nogi? Pozdrawiam. M.

Pozdrawiam,
Dominika Farley
tpbkrakow.com

Dzień dobry,
myślę, że jeszcze lepszym kierunkiem niż stricte psycholog będzie psychoterapeuta (nie każdy psycholog zajmuje się terapią). Szczególnie polecam terapię poznawczo-behawioralną. Na tym blogu może pani poczytać trochę o założeniach tej terapii, a także o różnych dolegliwościach lękowych: http://poznacsiebie.pl/blog

Pozdrawiam
-Bartosz Piasecki

Dzień dobry, można uzyskać zmianę uczestnicząc w terapii, może pan rozpocząć od terapii indywidualnej a później skorzystać z terapii grupowej. W tym celu proszę się udać do psychologa - psychoterapeuty (nie każdy psycholog jest psychoterapeutą) w celu przeprowadzenia diagnozy. Psycholog zaleci dalsze kroki postępowania - prawdopodobnie rozpoczęcie terapii. Proszę jednak pamiętać, że terapia jest procesem długotrwałym. Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Proszę udać się do np.: Poradni Leczenia Nerwic / PZP (lub prywatnie) i umówić się na konsultacje do psychoterapeuty, które być może zakończą się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.