Przejmowanie się zbyt wieloma rzeczami

witam mam problem jak na swoj wiek, ale chodzi o to ze codziennie sie czymś przejmuje , codziennie jest taka rzecz ktora musze sie przejmowac przez to nie koncentruje sie normalnie w pracy i w zyciu codziennym , myslami jestem gdzie indziej , chudne przez to bardziej i czuje sie źle psychicznie i fizycznie co moge w takiej sytuacji zrobic ? nie wiem czy pomoze mi w tym psycholog bo mam to juz bardzo długo.

Psycholog z pewnością pomoże (tym bardziej, że dotychczas "samo nie przeszło"). Pana problem leży "w głowie" tzn. w sposobie myślenia o sobie i świecie. Zmiana tego sposobu myślenia tak, by "nie musiał pan się denerwować" sprawi, że poczuje pan więksezy komfort i radość codziennego funkcjonowania. Szczerze polecam skonsultować sprawę z psychologiem poznawczo-behawioralnym, bo właśnie w tym nurcie omawia się sposoby myślenia, zmienia się je i modyfikuje na bardziej racjonalne, spokojne i zdrowe. Zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam.

Dzień dobry, jeżeli ta sytuacja przeszkadza panu w życiu zachęcam do konsultacji u psychologa - psychoterapeuty. Ja również nie wiem czy psycholog panu pomoże ale jeśli problem wynika z pana sposobu myślenia czy doświadczania rzeczywistości to jest to chyba pierwszy specjalista do którego należy się zgłosić. Pozdrawiam.

Witam,
To jest bardzo dobry pomysł, aby zwrócić się do psychologa lub psychoterapeuty. Z Pana wpisu wynika, że sprawy którymi się Pan przejmuje nie dotyczą pracy. W tej sytuacji warto przedyskutować te problemy, które Pana bardzo zajmują ze specjalistą. Na pewno wtedy wspólnie dacie sobie z nimi radę.

Pozdrawiam serdecznie, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl

Witam serdecznie. To co wysuwa się na pierwszy plan, gdy czytam Pańskiego maila to fakt, że jest Pan młody. Pomimo, że już dorosły to jednak Pańska osobowość jest jeszcze w toku kształtowania się. Jest więc prawdopodobnie podatna na zmiany. Pisze Pan, że opisywany objaw trwa długo, warto się jednak przyjrzeć jaką pełni funkcję, z czego wynika? Może życie bez tego objawu, chociaż świadomie Pan o tym marzy, na głębszym - nieświadomym poziomie jest w pewnym sensie niebezpieczne. Oczywiście piszę tutaj jedynie o moich skojarzeniach. Wskazana jest konsultacja u doświadczonego psychologa - psychoterapeuty. On, po zebraniu rzetelnego wywiadu, zaproponuje Panu odpowiednią formę terapii, jak również wypowie się na temat ewentualnej prognozy. Małgorzata Danielewicz