Zbyt szybkie wkroczenie w dorosłość

Czy to możliwe,że człowiek w wieku lat 36 przeżywa etap lat nastoletnich,których nie doświadczył?Jeśli zbyt szybko "zrobiłam" się osobą dorosłą,to czy te utracone młode lata ujawnią się w dorosłym życiu?

Witam Panią
W tym co Pani pisze faktycznie jest coś na rzeczy, jeżeli nasze dzieciństwo skończyło się za szybko to jest to pewien "brak" który będzie gdzieś tam się nam odbijał, dlatego zdarza się że kobieta czy mężczyzna pod 40-stkę szaleje w klubach dla nastolatków czy robi inne rzeczy które z reguły robi młodzież. Zależy czy szybko skończone dzieciństwo będziemy traktować jako "utracony" czas czy spojrzymy na to jako na fakt który zaistniał w naszym życiu po coś. Niezależnie jednak jaki był powód tego szybkiego końca dzieciństwa i jak na to patrzymy, to taka sytuacja wymaga przynajmniej przyjrzenia się temu w gabinecie psychoterapeuty.
Także zapraszam na konsultację
Anna Suligowska

Witam. Niewątpliwie Pana wcześniejsze doświadczenia mają wpływ na obecne emocje, wybory, dylematy. Nie jest to jednak takie proste, jak Pan opisuje. Prawdopodobnie to, czego obecnie Pan doświadcza ma wiele przyczyn. Nie wiem w jakiej jest Pan sytuacji życiowej i jak bardzo te "powracające, nastoletnie lata" wpływają na Pańskie życie. Proponuję Panu zgłoszenie się do doświadczonego psychoterapeuty i przyjrzenie się tym dylematom. Wówczas będzie miał Pan możliwość lepszego poznania siebie i bardziej świadomych wyborów. Małgorzata Danielewicz.