Problem ze zrozumieniem ludzi żyjących w dzisiejszych czasach

Problem polega na tym ze nie potrafie zrozumiec ludzi w dzisiejszych czasach.Kazdy zajety praca swoimi zajeciami nauka itp.Ja tez zajety nauka szkolenia szukaniem pracy itp.Ale potrafie jakos znalesc czas z odpowiednimi osobami jesli chca ale zdarza sie tak ze ogolem nie widujemy sie za duzo i nie piszemy przez sms nie dzwonimy jedynie na portlach spolecznosciowych

Czasem trudności wynikają z powtarzanych od lat zachowań, które zamiast przynosić korzyści izolują nas od innych i utrudniają kontakt. Może warto razem z psychologiem przyjrzeć się przyczynom odczuwanych niepowodzeń? Zmiana jest możliwa. Zachęcam do rozpoczęcia psychoterapii.

Witam serdecznie. Nasza cywilizacja idzie pewnym pędem i ludzie dostosowują się do jej wymogów - lub odwrotnie, ludzie tworzą cywilizację taką a nie inną i nadają jej odpowiedni pęd. W tym przypadku pojawia się problem z akceptacją tego pędu.

Pozdrawiam,służę poradą i zapraszam do korespondencji ;-)
http://psychopedagog.eu

Witam Pana serdecznie. Pański mail mówi o bardzo ważnej potrzebie bycia w relacjach bezpośrednich, emocjonalnych, istotnych, a nie ukrytych za monitorem komputera lub telefonu komórkowego. Rozumiem też, że ma Pan pewien problem z wyrażaniem swoich potrzeb znajomym, z tym, żeby Pańskie relacje były tworzone również przez Pana, albo z utrzymywaniem tych relacji na satysfakcjonującym Pana poziomie. Nie pisze Pan też czy Pan się wiąże z kimś bliżej, wchodzi w relacje intymne, czy są to relacje stałe i zadowalające dla Pana. Można by się było nad tym zastanawiać w rozmowie z psychoterapeutą. Relacja terapeutyczna jest właśnie relacją bezpośrednią, szczerą, emocjonalną, która pozwala nam zastanawiać się nad sobą, poznawać siebie oraz dotrzeć do przyczyn naszych trudności w relacjach i bardziej dojrzale sobie z nimi radzić. Polecam więc Panu wizytę u doświadczonego psychologa - psychoterapeuty. Małgorzata Danielewicz