W jaki sposób bardziej otworzyć się na ludzi?

Jestem strasznie zamkniety w sobie niewiem czemu tak ... Nie potrafie zjednac sobie ludzi , znalesc przyjaciela , chociaż kolege . Jestem CAŁKIEM sam . Jestem na studiach ( niby najlepszy okres w życiu ) , myślałem ze to sie zmieni znajde fajnych kolegów , może jakies koleżanki . A tak na prawde w moim życiu towarzyskim jest " SAHARA" Ja sie bardziej otworzyć na ludzi ? Niewiem , nie mam pojecia . Czy są na to jakieś wskazówki :) ? ...

Witam, Pana problem ma głębsze podłoże psychologiczne, aby pomogły Panu jakieś wskazówki. Zachęcam do spotkań z psychoterapeuta, aby przyjrzec sie co takiego blokuje Panu kontakt z innymi i poszukać rozwiązań problemów. Pozdrawiam

Witam,
Problem który Pan przedstawia jest złożony. Niestety brakuje wielu informacji abym mogła jednoznacznie odpowiedzieć na zadane przez Pana pytania. Opisywane stany mogą wiązać się z wieloma zaburzeniami sfery psychicznej. Proponuje udać się do wybranego psychologa aby wspólnie z nim przepracować trudności w zakresie komunikacji i relacji międzyludzkich.
Pozdrawiam

Witam. Myślę, że warto poszukać pomocy psychologicznej - przez internet mogę Panu wypisać jakieś "sztuczki", ale myślę że problem jest nieco głębszy. Może Pan przyjść do mnie lub poszukać innego specjalisty w Lublinie. Pozdrawiam i życzę powodzenia!