Brak koncentracji, problem ze skupieniem i i otępiony wzrok

Witamm mam pytanie zauwazylem u siebie takie dziwne zachownia iz w rozmowie z innymi lub w jakis roznych sytuacjach nawet jezeli staram sie skupic nie jestem w stanie okreslic o co chodzi co mam zrobic temu towarzyszy tepe spojrzenie nie uwazam sie za malo inteligentna osobe ale mam takie zachowania... moze czytanie ksiazek to zmieni?? co z tym robic nie chce zeby mnie odbierano w nie ktorych sytuacjach ze jestem czerswty jak mi to pare osob powiedzialo jedna nawet ze jestem bez pojecia do wszy

Jeżeli ten lęk bardzo Pana ogranicza, to może być potrzebna psychoterapia.
Jeżeli nie aż tak bardzo, to może Pan spróbować rozmawiać na początek o tym, w czym czuje się Pan dobrze, pewnie. Może znajdzie Pan jakieś oryginalne zainteresowania, które pozwoli budować swoją pewność i "pozycję" wśród rówieśników. Czytanie pomoże, o ile je Pan lubi.
W rozmowach na obce tematy, zawsze może Pan "odwrócić kota ogonem", i zacząć sam zadawać pytania. Rozmówca czasem się ucieszy, że może coś wyjaśnić, wystąpić w roli eksperta. A Pan sprawi wrażenie ciekawego, otwartego człowieka. Inteligentni ludzie też przecież nie wiedzą wszystkiego, ale zawsze chętnie się uczą.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/

Dzień Dobry Panu,

Każdy jest wyjątkowy, ma mocne i słabsze strony ( trzeba skupiać się i rozwijać mocne).

Może warto byłoby uczestniczyć w warsztacie koncentracji, mnemotechnik, czytanie książek.

Sugeruję Panu również konsultację u lekarza pierwszego kontaktu i poprosić o skierowanie do neuropsychologa, żeby mógł Pan zbadać swoje zdolności poznawcze.

Życzę Panu wszystkiego dobrego,
Irena Mielnik-Madej