Dlaczego mam problem z kontrolowaniem mojej dziewczyny?

Witam nazywam sie Łukasz mam problem z kontrola mojej dziewczyny i nie moge sie z tym uporac poniewaz zerwala ze mna zaluje tego ze tak postapilem ze ja kontrolowalem a w glebi serca wiem ze nic zlego nie robi Prosze o jaka porade bo dala mi dwa tyg na przemyslenie zebym to zmienil

Witam,
Przedstawia Pan sprawę zbyt powierzchownie,więc na tej podstawie można tylko domyslac się,że jest Pan nieufny wobec niej i stąd ta "kontrola".Rozmowa natomiast,a tym bardziej związek nie może opierać się wyłącznie na zmianach w Panu,więc powinien Pan wypisać sobie na kartce,jakie zachowania dziewczyny wzbudzają ten niepokój i ew.podać własne oczekiwania co do zmian a nawet ich uzasadnienia.Rozumiem też,że to dziewczyna ma przewagę w Waszym związku ,bowiem jest skłonna być bez Pana.W takim przypadku najlepiej jest równocześnie przyjrzeć się swojej samoocenie i starać się ją podnieść poprzez rozmowy z przyjaciółmi na temat,jak Pana się odbiera w środowisku,albo wspomóc się spotkaniem z fachowcem od tych spraw.,czy trochę poczytać na temat budowania pewności siebie.Być może jest Pan osobą nieśmiałą która dodaje sobie odwagi dzięki pewnym siebie kobietom.Ale to droga do nikąd.Proponuję zatem szczerą rozmowę o swoich obawach a równocześnie zadeklarowanie i realne podjęcie SAMOkontroli/np.pójście na warsztaty z tego zakresu,poczytanie , ew.zapisanie się do psychologa lub psychoterapeuty .
Pozdrawiam i życzę powodzenia.