Zaniżona kontrola emocjonalna, izolowanie się od ludzi i tłumienie emocji w opinii psychologicznej

W opinii psychologicznej pojawiają się następujące problemy: Zdeterminowanie obrazu świata ograniczeniami wynikającymi z przewlekłych stanów depresyjnych, jakich doświadczałem. Zaniżona kontrola emocjonalna , pojawienie się w miejsce rozumienia stanów psychicznych wahań emocjonalnych i destrukcyjnych tendencji. Izolowanie się od ludzi, tendencje submisyjne. Reakcją na przeżywany stres jest mechanizm tłumienia emocji oraz sublimacja. Czy to świadczy o poważnych problemach psychologicznych?

Witam serdecznie,
Świadczy to o tym, że bardzo mocno przeżywa Pan różne sytuacje, które mają miejsce w Pana życiu. W Pana myśleniu pojawia się tendencja do obwiniania się, krytyki, skutkuje to poczuciem bezradności i stanami depresyjnymi. To znowu może prowadzić do poczucia cierpienia i próby unikania sytuacji wywołujących to cierpienie - tym samym zaczyna się Pan izolować od ludzi.
Sugerowałabym skorzystać z pomocy psychoterapeuty, który pomoże Panu bardziej zrozumieć Pana emocje i nauczyć się z nimi radzić. Emocje są dla nas pewnymi wskazówkami czego tak na prawdę potrzebujemy i czego nie dostajemy. Podczas terapii można nauczyć się jak zacząć realizować i rozumieć własne potrzeby, a tym samym cieszyć się życiem.

Pozdrawiam serdecznie,
Anna Mochnaczewska