Jak przestać myśleć o byłej dziewczynie?

Witam was mam kolejny problem:) jak przestać mysleć o byłej dziewczynie jak dać sobie spokuj byłem z nia1,5 roku i nie oge zapomieć każe wydarzenie wiorze sie z Ta osoba mam 22 lata prosze o pomoc :) mam dziewczyne która to docenia jaki jestem ale nie czuje tego "czegoś" jak sie pogodzić i otworzyć do niej

Witam
Niestety nie ma złotej recepty na "zapomnienie". Najczęściej potrzeba czasu aby wydarzenie związane ze stratą nie było odczuwane z dużym nasileniem. Zalecałabym wizytę u psychologa, jeśli nadal nie będzie Pan potrafił poradzić sobie z rozstaniem.Warto to zrobić dla siebie ale i dla nowej dziewczyny.
Pzodrawiam B.K.

Zachęcam do konsultacji psychologicznej i przyjrzeniu się temu, co Pana nadal wiąże z eks dziewczyną i co blokuje w obecnej relacji. Najczęściej sa to przyczyny emocjonalne lub osobowościowe, a z nimi najlepiej poradzić sobie w psychoterapii.

Witam,

zdarza się tak, że z pewnymi osobami wiążą się nasze silniejsze emocje niż z innymi. Warto byłoby przeanalizować co dokładnie zadziało się w relacji z tamtą dziewczyną, co było powodem rozstania, jak wyglądała tamta relacja.
Najogólniej rzecz ujmując można odnieść wrażenie, że "bliżej" w jakiś indywidualny dla Pana sposób, jest Panu do bycia w relacji (czy związku emocjonalnym, bo taki bez wątpienia nadal Pana łączy z byłą dziewczyną, niezależnie jaki to "kolor" emocji) z kimś kogo nie ma blisko Pana, kto w jakiś sposób Pana odrzuca, a trudniej być w relacji z kimś kto jest obok i kocha.
Proszę samodzielnie zastanowić się czy taki typ, schemat (osoby, której miłość do Pana nie jest pewna, która jest zdystansowana) nie przypomina innych Pana relacji z przeszłości (z rodzicami, czy innymi partnerkami).
Zaznaczam jednak, że samodzielne dojście to takich wniosków i analizy może być bardzo trudne, sugerowałabym zwrócenie się o pomoc bezpośrednią do specjalisty w Pana miejscu zamieszkania.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego,
Katarzyna Włoch
ZAPRASZAM NA
http://charakterownia.pl