Myśli o przeszłości partnerki

Witam. Mam problem. Otóż przejmuje się przeszłością swojej dziewczyny. Nie mogę znieść myśli, że uprawiała seks z innym chłopakiem przezemnie. Do tego przejmuje się tym jak zobacze, że w przeszłości imprezowała ze znajomymi itp. Już wtedy myślę, że uprawiała przypadkowy seks lub coś w tym stylu. Jak się tego pozbyc?

Dzień dobry!

Pierwszym krokiem jest zastanowienie się, jaki wpływ mają na Pana te myśli. Domyślam się, że powodują przykre emocje (stres, złość, smutek), zły nastrój, być może kłótnie z partnerką. Są to myśli, które Panu szkodzą, nie sprzyjają rozwiązywaniu Pana problemów, nie pomagają Panu czuć się tak, jak chciałby się Pan czuć.

Na szczęście mamy wpływ na swój sposób myślenia, na to, jak interpretujemy rzeczywistość. Może Pan zmieniać swoje myśli na inne - zdrowsze, bezpieczniejsze, korzystniejsze dla Pana.

Pozdrawiam!

Postawić grubą kreskę. Przeszłości nie zmienimy, to, co się już stało, nie "odstanie się" w żaden magiczny sposób. Aby poradzić sobie z tą sytuacją może np. powtarzać Pan sobie" teraz jest ze mną, a to co miało miejsce wcześniej, to już historia i nic z tym nie zrobię". Jeśli to pomoże - super :) Jeśli nie, to zachęcam do spotkania z psychologiem i poszukania na spotkaniu z nim sposobów lepiej dopasowanych do Pana sytuacji.

Pozdrawiam!