Jak pogodzić się z przeszłością partnerki i nie myśleć o jej pierwszym razie?

poznalem kobiete ktora nie jest dziewica gdy zaczalem sie z nia spotykac ja bylem prawiczkiem meczy mnie mysl ze ona doswiadczyla tego aktu z innym mezczyzna nie moge sobie dac z tym rady i nie moge sie z tym pogodzic jest nam bardzo dobrze ale i tak przez moja glowe co jakis czas przechodza te mysli czuje w sobie bezsilnosc choc wiem ze ona mnie wczesniej nie znala ciezko jest mi sie pogodzic z przeszloscia swojej partnerki ciezko to opisac prosze o rade gdzie szukac pomocy

Proszę Pana,
Chęć posiadania partnera na wyłączność jest czymś zrozumiałym. To czego możemy oczekiwać to lojalność i wierność. Nie da się tego rozszerzyć na przeszłość. Proszę cieszyć się związkiem takim jakim on jest.

Pozdrowienia
Tomasz Furgalski

Witam, proszę się zastanowić na ile Pana obsesyjne myśli, chronią Pana przed zaangażowaniem się w związek. Niekiedy jest tak, że osoba kierowana wewnętrznym lękiem przed bliskością, koncentruje się na jakimś wydarzeniu lub szczególe z życia bliskiej osoby. To "coś" z przyszłości nabiera tak dużego znaczna, że przestaje być istotne to co między partnerami: relacja i miłość. Tylko ważna jest ta myśl, jak u Pana, że Pana kobieta nie była dziewicą. Istotnym pytaniem jest czy ona jest dla Pana ważna i czy Pan ją kocha. Każdy ma swoją historię, jeśli zamiast na żywej osobie, która jest blisko Pan, koncentruje się Pan na jej przeszłości. Warto, aby Pan przyjrzał się swoim emocją, skorzystał z konsultacji psychoterapeutycznych, aby poszukać odpowiedzi skąd ta trudność w pogodzeniu się z przeszłością partnerki. Pozdrawiam

Witaj,
Tego typu problemy mogą być następstwem powtarzających się innych doświadczeń "bycia tym drugim",które nie zostały dotąd wystarczająco przepracowane.Niekoniecznie dotyczą więc seksu,ale w ogóle poczucia mniejszego znaczenia w oczach kobiety.Tak więc zapraszam do wizyty u psychoterapeuty,bo tylko w taki sposób jest szansa poznania i uspokojenia swoich lęków.Inaczej mogą się pojawiać w każdym momencie związanym z pozycją w grupie,związku itp.Jezeli jesteś z Podkarpacia,możesz skorzystać z psychoterapii osób w swoim regionie.