Jak usprawnić pracę mózgu po leczeniu zaburzeń lękowych?

Witam, przez 4 miesiące cierpiałam na zaburzenia lękowe co za tym idzie też depresyjne. Odczuwałam przez 24h stały lęk. Zaleczyłam to jedynie hydroksyzyną i po 8 miesiącach stanęłam na w miarę stabilne nogi jednak widzę że "zgłupiałam" po tym. Pozapominałam wiele rzeczy, ciężej się uczę, mam zaburzone logiczne myślenie i przede wszystkim szybkie kojarzenie. Czuję się jakbym cofnęła się w rozwoju, czy mogę coś z tym zrobić zeby usprawnić pracę mozgu?

Witam,
w celu usprawnienia funkcji poznawczych zawsze można wykonywać różne zadania tj. krzyżówki, sudoku, uczenie się i powtarzanie listy słów. Opisywane przez Panią objawy powinny zmniejszać też nasilenie z czasem. Pisała jednak Pani, ze w leczeniu zaburzeń lękowych stosowała Pani jedynie wsparcie farmakologiczne. Może warto byłoby udać się do psychologa lub psychoterapeuty, który pomoże w uzyskaniu większej stabilizacji lepszego samopoczucia. Ponadto specjaliści z tych dziedzin mogą również zaproponować wsparcie w zakresie polepszenia funkcjonowania poznawczego.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

Funkcje poznawcze często "stępiają się" pod wpływem działania leków. Jednakże ich działanie nie jest nieodwracalne, dlatego też proszę sie tym nie denerwować. Dla usprawnienia pracy mózgu polecam wszelkiego rodzaju ćwiczenia logiczne, pamięciowe, szybkościowe - np. krzyżówki, rebusy, sudoku, układanki logiczne, a także mnóstwo gier wspomagających sferę poznawczą dostępnych w Internecie (np. http://brainmax.pl/). Spędzenie choćby kilkunastu minut dziennie na pracy poznawczej znacznie przyspieszy powrót do wcześniejszego poziomu funkcjonowania.
Jak rozumiem Pani zaburzenia lękowe zostały jedynie "zaleczone". Polecam udać się do psychologa, z którym lęki zostaną przepracowane, a co za tym idzie - również wyleczone. Polecam szczególnie terapię poznawczo-behawioralną, która ma bardzo dobrą efektywność jeśli chodzi o zaburzenia lękowe. Powodzenia!