Jak pracować nad swoim charakterem?

Witam. Uwazam ze mam glupi charakter. Caly swoj rok od kwietnia do kwietnia poswiecilem na znajdywaniu coraz to lepszej pracy by nie byc gorszym od innych. Ubieram sie nie tak jak czuje tylko tak by dobrze wygladac. Uwazam ze moj charakter jest wkurzajacy, bo poswiecam cenny czas na to by byc lepszym od innych w kwesti materialnej. Bardzo mnie dotyka to gdy ktos lepiej zarabia. Chcialbym sie zmienic bo uwazam ze przez to nie moge znalezc odpowiednich znajomych, choc na poczatku jestem otwarty.

Dzień dobry.

Opierając się na opisie, można wnioskować, że pomocna byłaby konsultacja psychologiczna i prawdopodobnie poddanie się terapii.

Pozdrawiam.

Witam,
samodzielne dokonywanie zmian w sposobie własnego funkcjonowania i radzenia sobie jest bardzo trudne. Zwykle posługujemy się wyuczonymi schematami działania i określonym wzorcem spostrzegania otoczenia. Jeśli zależy panu na dokonaniu zmian w swoim życiu, sposobie reagowania na otoczenie polecam udanie się na konsultacje z psychologiem lub psychoterapeutą. Pod okiem specjalisty, przy włożonej z Pana strony pracy będzie miał Pan szansę zmienić sposób codziennego działania.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl