Jak można sobie pomóc w napadach lękowych?

Witam jak można sobie pomoc w napadach lękowych jak opanować atak i sie uspokoić

Mgr Michał Pyter Psychologia

Witam.
Myślę, że w przypadku napadów lękowych warto skorzystać z pomocy psychologa lub psychoterapeuty, który wspólnie z Panią znajdzie przyczyny powstawania tego zaburzenia i pomoże Pani w poradzeniu sobie z nim. Wyposaży Panią również w odpowiednie "narzędzia" (umiejętności, sposoby) dzięki którym w przyszłości będzie Pani potrafiła skutecznie przeciwdziałać podobnym sytuacjom. Psychoterapia jest bardzo skuteczna w przypadku w.w. zaburzeń.

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Michał Pyter

Witam Panią. Nie ma jednego uniwersalnego zestawu sposobów opanowywania napadów lękowych, które byłyby skuteczne dla wszystkich, którzy ich doświadczają. Wynika to z różnic indywidualnych oraz takich zmiennych jak nasilenie napadów, czynniki "spustowe" (uruchamiające te napady) itd. Jestem przekonany, że potrzebuje Pani bezpośredniego kontaktu ze specjalistą po to by została postawiona diagnoza oraz właściwe oddziaływania (wypracowane wspólnie przez Panią i specjalistę sposoby jak radzić sobie z tymi napadami). Będzie to możliwe po zapoznaniu się z Pani sytuacją i przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu. Proszę nie radzić sobie z tymi napadami na własną rękę. Sięganie po pomoc nie jest oznaką słabości (to stereotyp). Napisała Pani do tego portalu i to jest pierwszy ważny krok. Proszę wykonać kolejny. Zasługuje Pani na to by napady lęku nie wpływały negatywnie na różne obszary Pani życia. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

W diagnostyce i leczeniu lęku napadowego bardzo istotne jest zbadanie jego podłoża. W tym celu należy udać się do psychologa/psychoterapeuty, który pomoże w znalezieniu przyczyny takich stanów.
Doraźnie można stosować metody relaksacyjne, kontrolę oddechu i kierowanie myśli na jakiś inny tor, ale to jedynie środki zaradcze, nie niwelujące problemu.

Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry, zachęcam do konsultacji u psychologa - psychoterapeuty. Jeżeli chodzi o poradzenie sobie z napadami lęku - polecam pracę z psychoterapeutą pracującym w nurcie behawioralno - poznawczym. Pozdrawiam.