Napad paniki a prawdopodobieństwo omdlenia

Witam Czy podczas napadu paniki może mi się coś stać zlego? Np zemdleć albo inne sytuacje które wymagają wezwania pogotowia? Czy to tylko moje wyobrażenia że podczas napadu paniki może coś sie stać, że mam zawał albo że umieram? Czy istnieje realne zagrożenie mojego życia czy zdrowia podczas napadu paniki? Czy to tylko moje wyobrażenia? Co robić jak napada mnie atak w miejscu publicznym? Dodam ze kreci mi sie wtedy w glowie, puls ponad 100 uderzeń, uczucie ze zaraz zemdleje, drżenie kończyn, biegunka, plytki oddech. Prosze o pomo

Witam Panią,
Lęk ma to do siebie, że powstaje mimo braku realnego zagrożenia. Jego przyczyną są często nieświadome wewnętrzne konflikty.
Podstawową metodą leczenia zaburzeń nerwicowych jest psychoterapia, w razie potrzeby połączona z farmakoterapią.
Jeżeli nie podjęła Pani jeszcze psychoterapii, zachęcam do wizyty u psychoterapeuty, z którym będzie mogła Pani wypracowywać metody opanowywania lęku i radzenia sobie z jego przyczynami.
Pozdrawiam serdecznie,
Małgorzata Bukowska
http://www.psychologlublin24.pl/

Napady paniki mogą utrudniać znacząco życie i objawiać się w postaci fizycznych odczuć, które pani opisała wyżej. Jeśli nie korzystała Pani z fachowej pomocy, to zachęcam do wizyty u psychoterapeuty, który pomoże Pani poradzić sobie z napadami. W razie konieczności zaleci także konsultację z lekarzem psychiatrą, który przepisze odpowiednią kurację farmakologiczną.
Pozdrawiam